Новини бібліотечної родини

    
    23 листопада 2018 року
    Український народ у смутку і скорботі щороку доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів жертв страшних голодоморів, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
    Друхівська публічно-шкільна бібліотека робить усе, щоб донести цю страшну правду своїм користувачам через книжкові виставки, огляди літератури, історичні години. Щоб пам'ятали і робили усе, щоб таке не повторилося ніколи.
    16 листопада 2018 року
     Друхівська публічно-шкільна бібліотека долучилася до проведення Тижня толерантності в школі. Адже толерантність - це терпимість і повага до інших людей. Це найважливіша умова миру і злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві. Це мистецтво жити поруч.
    Розвивати у підростаючого покоління навички суспільної поведінки, терпимого ставлення до інших людей, націй, культур, сприяти виробленню активного несприйняття будь-яких форм дискримінації - одне з головних завдань бібліотеки. З цією метою в бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку "Толерантність - мистецтво жити поруч" та проведено етичну годину "Мистецтво жити поруч".
    25 жовтня 2018 року
    Учні другого класу здійснили подорож до Країни Майстрів. Вони не тільки ознайомились з народними ремеслами села на прикладі експонатів музейного куточка "Обереги мого села", а й відгадували загадки, грали в ігри.
    10 жовтня 2018 року
   14 жовтня вся Україна святкує чотири великих свята - День святої Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, 76-у річницю створення Української повстанської армії та День захисника України. Бібліотека пропонує своїм користувачам ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою "Слава козацька не вмре, не загине". Книги, представлені на виставці, надають молодому поколінню унікальну можливість перенестися в епоху наших славних козацьких предків, "прожити" їхнім життям.

   5 жовтня 2018 року
   Учні Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів привітали своїх наставників з Днем учителя та заклали в нішу шкільної стіни капсулу з посланням до перших випускників Нової школи.   30 вересня 2018 року
    Другий місяць осені починається з особливої дати. Першого жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. В цей день члени бібліотечної родини завітали до мешканців Друхівського стаціонарного відділення для людей похилого віку та інвалідів, щоб подарувати їм свої таланти і обігріти теплом своїх сердець.     28 вересня 2018 року
  Василь Олександрович Сухомлинський - Людина з великою душею і талантом вчиталя. Його серце несло добро, щастя і радість усім, хто з ним спілкувався: і дорослим, і дітям, і зовсім старим людям. Василь Олександрович дуже любив дітей і написав для них  багато цікавих розповідей. В його творах переважає доброта, бо він хотів, щоб усі діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата й маму і нашу велику і прекрасну Батьківщину.
    До 100-річчя від дня народження великого Вчителя в Друхівській публічно-шкільній бібліотеці пройшов бібліотечний урок "Він віддав серце дітям". Діти зустрілися з героями його творів та ознайомилися з книжковою виставкою "Вчитель радості й добра".     21 вересня 2018 року
  У 1982 році в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопило багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього.
  Заходи, які пройшли до Міжнародного дня миру в Друхівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, змусили дітей замислитися над тим, що таке мир для нашої країни.    
 20.08.2018 року
      День Незалежності - це свято, яке в історію України вписав кожен із нас своєю боротьбою, чесною працею. Це є вираженням історичного прагнення нашого народу до свободи, умовою втілення його бажання бути справжніми господарями на власній землі.
 Святкування головного свята країни завжди в полі зору Друхівської публічно-шкільної бібліотеки. Саме темі державотворення, поступам незалежності, історії, культури України, походженню українського народу,  видатним діячам, національній символіці держави присвячені книжкові виставки "Незалежна і єдина наша мати - Україна" та "Під синьо-жовтим прапором свободи з'єднаємо великий наш народ". Книги, розміщені на виставках та й саме оформлення виставок вселяють гордість за нашу державу, віру в майбутнє України, прагнення до єдності і взаєморозуміння.

    06.08.2018 року
    В наш час існує  тенденція зниження інтересу  до читання серед дітей середнього шкільного віку. В звязку з цим бібліотека поставила собі за мету активізувати  роботу бібліотеки на підтримку книги і читання для цієї категорії дітей через пошук нових форм популяризації книги, щоб зберегти читання як найважливіший засіб інтелектуального, творчого та духовного розвитку особистості. Однією з таких форм стала виставка-інсталяція «Літній вішачок для цікавих діточок», оформлена в людному місці.
     Виставка доповнена рекомендаційними списками літератури для учнів середнього шкільного віку «Відчуй радість читання», «Література для позакласного читання», «ТОП 10 книг, які має прочитати підліток», анотованим бібліографічним покажчиком «Сучасна дитяча література», укладеними завідувачкою бібліотеки Людмилою Баранчук.

      Травень, 2018 року
      В кінці травня пройшло ряд екскурсій до музейного куточка "Обереги мого села", мета яких - познайомити учнів з історичною та культурною спадщиною села, виховувати повагу до рідної історії та культури.
   Музейний куточок створений при шкільному абонементі Друхівської публічно-шкільної бібліотеки у 2014 році. Тут розміщено більше 140 експонатів, які свідчать про історичне та культурне минуле села Друхів. Деяким з них більше ста років. Стародавній одяг, вишиті на домотканому лляному полотні рушники, знаряддя праці жителів села, предмети побуту, предмети військового призначення - все це є яскравим доповненням при проведенні історичних годин, уроків історії рідного краю та інших заходів. 
         08.05.2018 року
   6 травня виповнилося 80 років від дня народження нашого земляка, українського письменника, прозаїка, літературознавця, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії "Благовіст", колишнього учня Друхівської школи Андрія Івановича Кондратюка.
    Кожна нова книга письменника - це незвідана стежина пізнання, цікава сторінка історії та етнографії рідного краю. Його книги вчать нас любити і берегти природу рідного краю.
     Про Андрія Кондратюка та його книги йшла мова під час літературної години "Син зеилі Поліської".
     04.05.2018 року
  З кожним роком все менше  можливостей дізнатися про Другу світову війну від її безпосередніх свідків та учасників. Важливо, щоб молоде покоління знало правду про ту війну, про ті випробування, які випали на долю нашої країни. Адже Друга світова війна - це наша пам'ять, наша історія і кращі книги допомогають її зберегти.
    Книги, представлені на виставці-рекомендації "Прочитайте книги про героїв, про відвагу їхню на війні",  розповідають не тільки про героїзм на фронтах Другої світової війни, а й героїзм українців під час АТО.

     26.04.2018 року
  Чорнобиль... Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив багатьох людей, в тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров'ю.
    Сумарна кількість ізотопів, викинутих у повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
  Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опромінені. Навколо Чорнобильської АЕС забрудненими і непридатними для проживання залишилися 155 тисяч кв. км територій, з них 52 тисячі кв. км - сільськогосподарські землі. Про це розповідає відвідувачам бібліотеки книжково-ілюстративна виставка "І сум, і біль...". Про це йшла мова і під час години-реквієму "О земле наша рідная, святая".

     17.04.2018 року
   Кожен художній твір, пов'язаний з рідним краєм - то живий документ епохи людської свідомості. Він найпереконливіше сприймається дитиною саме завдяки своїй конкретиці й силі мистецького самовираження. Із художньої літератури постає прекрасний і романтичний образ рідного краю, з яким єднають нас корені роду і враження дитинства. Ця література навчає юні душі любити і цінувати батьківщину, гордитися славою її предків, відчувати свою причетність до долі землі, де народився.
     Творчості літераторів Рівненщини для дітей був присвячений бібліотрансформер "Рівненські автори для всієї дітвори". Його мета - надати найбільш повну інформацію про творчість письменників Рівненщини для найменших читачів. Для них в бібліотеці діяла книжково-ілюстративна виставка "Рівненські автори для всієї дітвори", виготовлено буклети та книжкові закладки. Діти молодшого шкільного віку подивились відеопрезентацію "Літературна Березнівщина".

   13.04.2018 року
   В рамках тижня дитячого читання бібліотечна родина посвятила першокласників Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у читачі бібліотеки. Розпорядником свята (церемоніймейстером) була учениця п'ятого класу, член клубу "Юні друзі книги" Марійка Штемпель, яка успішно справилась зі своїми обов'язками. Діти склали три магічні слова, які надають доступ до книжкових багатств  - "Бібліотека", "Книга", "Читач".

   02.04.2018 року
  Тиждень дитячого читання "Читати - круто" обіцяє бути цікавим і насиченим. Яскраві книжкові виставки розкажуть юним користувачам бібліотеки про літературні новинки та літературу місцевих авторів для дітей. Члени клубу "Юні друзі книги" підготували для них зустріч з літературними героями "Добро завжди перемагає", першокласників школи члени бібліотечної родини приймуть в свої ряди. Для всіх бажаючих працюватиме мульткінозал.

   16.03.2018 року
     З нагоди відзначення 110-ї річниці від дня народження нескореного отамана УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця в бібліотеці відбулась історична година "Тарас Бульба-Боровець - засновник УПА". З виступів вчителя історії В. О. Люшиної, бібліотекаря Л. І. Баранчук старшокласники Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів дізналися про незламного борця за свободу і незалежність України, про його книгу "Армія без держави" та книги про нього. Більш  повну інформацію учні отримали, переглянувши відеофільм рівненського краєзнавця Олексія Бухала із циклу "Так було".


     20.02.2018 року
    Небесна Сотня - це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.
   Про Героїв Небесної Сотні, серед яких і наші краяни Іван Городнюк, Олександр Храпаченко, Валерій Опанасюк, Георгій Арутюнян проведено інформаційний репортаж "Герої нашого часу". На їх честь було запалено свічку пам'яті.
     Вони з нами - світлі воїни Небесної Сотні!

    16.02.2018 року
   Масляна - одне з календарно-побутових свят, яке пов'язане з давнім народним звичаєм - проводами зими і зустріччю весни.
   Про традиції святкування масляної можна дізнатися з книг:
   Воропай О. Звичаї нашого народу
   Скуратівський В. Місяцелік
   Українці: Свята. Традиції. Звичаї
  або, як учні Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  побувавши на заході "Масляна - час забав і розваг": і про традиції дізналися, і поспівали та потанцювали, прийняли участь в іграх та розвагах та ще й смачних млинців поїли.    14.02.2018 року
     В день святого Валентина вся бібліотечна родина прийшла до бібліотеки, щоб відправитися на таємне побачення з книгою. Для книжково-ілюстративної виставки "Гімн коханню" бібліотекар підібрала найкращі книги про кохання, цитати відомих людей та вірші. На допомогу закоханим бібліотекар створила скарбничку порад "Все для закоханих". Багато користувачів бібліотеки прийшли, щоб зробити селфі біля виставки.

      29.01.2018 року
    100 років тому відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів.
     Щоб зберегти пам'ять про героїчні та трагічні дні оборонців волі України під Крутами, Друхівська публічно-шкільна бібліотека щороку проводить заходи по розповсюдженню знань про ці історичні події.


     25.01.2018 року
    2018 рік Всеукраїнська рада церков оголосила роком Божого Слова в Україні. Адже Боже Слово - живе і діяльне. Воно зцілює, веде нас до вічного життя. Але для того, щоб воно задіяло в серці людини, потрібно, щоб воно туди потрапило.
  Бібліотека вважає своїм завданням поширювати Святе Письмо серед підростаючого покоління. З цією метою започатковано цикл заходів "Віра горами рухає".
   Під час години духовності "Ікона - молитва в образах і фарбах" присутні мали змогу доторкнутися до великого таїнства ікони, відкрити її велич та духовну силу. В цьому їм допоміг настоятель Друхівського православного Різдвабогородичного храму отець Сергій, який розповів про історію іконописання, іконостас та про те, як правильно молитися до Святих Образів.
      Виставка вишитих ікон емоційно підсилила годину духовності.     10.01.2018 року
    Цикл заходів "Письменники - ювіляри 2018 року" бібліотека розпочала, представивши на огляд користувачів тематичну поличку літератури про репресованого за українську ідею поета Василя Стуса, який ніколи не шукав простих шляхів - ні в житті, ні у творчості і став наріжним каменем нашої пам'яті про ХХ століття.
    02.01.2018 року
    Виставка-інсталяція "Новорічний зорепад" створена для того, щоб познайомити користувачів бібліотеки з письменниками та книгами - ювілярами 2018 року. Адже з початком нового 2018 року почався справжній зорепад ювілейних дат українських книг та письменників-ювілярів.
    220 років тому появилась добре відома всім "Енеїда" Івана Котляревського, 200 років читають реалістичну байку Гулака-Артемовського "Пан та собака", 135 років виповнюється неперевершеній комедії "За двома зайцями" Михайла Старицького, 140 років повісті "Микола Джеря" Івана Нечуй-Левицького, 110 років повісті Ольги Кобилянської "У неділю зранку...", 50 років тому вийшов роман великого українця Олеся Гончара.
    Читайте твори-ювіляри 2018 року, знайомтесь з біографією тих, завдяки котрим в значній мірі збереглась українська мова та культура!
      12.12.2017 року
    24 грудня виповнюється 80 років з дня народження одного із засновників національно-визвольного руху "шістдесятників", в'язня таборів, творця Народного Руху України В'ячеслава Чорновола. Він став символом прориву країни до демократії та незалежності. За заслуги перед незалежною українською державою йому було посмертно присвоєно звання Героя України. В бібліотеці пройшла година-спомин "Життя в ім'я ідеї", присвячена цьому невтомному борцю за незалежність України. До цієї знаменної дати бібліотекою підготовлено інформаційно-бібліографічний покажчик "Життя, посвячене Україні".

   06.12.2017 року
  В усі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, дійсних патріотів своєї країни, святим обов'язком кожного громадянина. Про це йшла мова під час години спілкування "Слава вам, захисники Вітчизни", яку підготувала класний керівник восьмого класу Лаврентієва Надія Олександрівна. Хлопці поділились своїми думками про військову службу. Майже всі з готовністю заявили про те, що кожен юнак повинен пройти військову підготовку, щоб вміти будь-якої хвилини захистити свою Вітчизну. Хвилю емоцій викликав перегляд сайту "Революція гідності. Війна. Рівненщина", який презентувала бібліотекар школи.
    04.12.2017 року
    З усого різноманіття знань, що їх людина набуває у повсякденному житті, їй найбільше будуть потрібні правові знання. Тому Друхівська публічно-шкільна бібліотека спрямовує правове і моральне  виховання підростаючого покоління на те, щоб сформувати у них елементарні знання про нашу державу та її символи, про основні права та обов'язки громадян, про права дітей.
    В рамках тижня правових знань оформлено книжково-ілюстративну виставку "Закони України. Вивчайте! Знайте! Поважайте!", проведено годину правової грамотності "Знай та поважай закон". Наймолодші користувачі бібліотеки подивились лялькову виставу  "Люби і поважай закон". На прикладі ситуацій, у які потрапляють казкові герої, діти розглянули статті Конвенції про права дитини.


    24 листопада 2017 року
   Щороку в кінці листопада український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
   Головне в діяльності Друхівської публічно-шкільної бібліотеки по відзначенню чергової річниці голодомору - донести правду сучасникам про цю трагедію.
   З цією метою і була проведена історична година "Нація, яка переборола смерть". Бібліотекар презентувала книжково-ілюстративну виставку "Чорна сповідь моєї Вітчизни".

      22 листопада 2017 року
     Сучасна людина, яка живе в умовах інформаційного суспільства, повинна не тільки вміти читати, писати, говорити, але швидко та вільно орієнтуватися у потоці усної та письмової інформації. З цією метою бібліотека проводить бібліотечні уроки згідно єдиного навчально-тематичного плану по пропаганді бібліотечно-бібліографічних знань. Цього разу учні третього класу вчилися орієнтуватися в морі усної народної творчості, подорожуючи по великій країні "Український фольклор". Зупиняючись на зупинках "Казкоград", "Загадкоград", "Піснєград", діти змагалися, хто більше відгадає загадок,  хто більше знає українських прислів'їв та приказок про книги, хто переспіває українські пісні, які починаються на "Ой...".

     9 листопада 2017 року
   Вся Україна 9 листопада відзначає День української писемності та мови. Свято щороку відзначають у день пам'яті Преподобного Нестора Літописця, згідно Указу Президента України, починаючи з 1997 року. Свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси.
    З нагоди Дня української писемності та мови в Друхівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась низка заходів, до яких приєдналась і бібліотека.
    В цей день учні та вчителі школи писали диктант національної єдності.

    20 жовтня 2017 року 
    Про найбільш масову і короткотермінову операцію "Захід", яка розпочалася на Західній Україні 21 жовтня 1947 року, йшла мова під час історичної години "Вирвані з коренем". Цифри, які були озвучені під час заходу, вражають. Тільки з Рівненської області було вивезено до Сибіру 3829 сімей. Серед них були і жителі села Друхів.
     Мимовільним свідком вивезення друхівчан до Сибіру став письменник Андрій Кондратюк, на той час учень Друхівської школи. Свої враження від побаченого він висловив у новелі "До Сибіру", яка була зачитана під час заходу.

    28 вересня 2017 року
  1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. З найкращими побажаннями, осінніми квітами та власноруч виготовленими подарунками напередодні свята учні Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів завітали в Друхівське стаціонарне відділення для одиноких людей похилого віку та інвалідів.
  Героїчні та трудові подвиги цих людей, їх досвід, мудрість, ставлення до людей, високі моральні цінності - приклад для наслідування.
  Спілкуючись з цими людьми, розумієш, що допоки буде в нас у душі  шана до старших, ми матимемо підтримку Бога, а український народ не втратить свою автентичність. Зв'язок поколінь слугуватиме дороговказом до нашого процвітання та єдності.


       27 вересня 2017 року
     27 вересня всі любителі подорожей відзначають Всесвітній день туризму. Це свято було засноване 27 вересня 1979 року Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в Іспанії. В Україні це свято почали відзначати з 27 вересня 1998 року після підписання відповідного указу "Про день туризму" президентом Леонідом Кучмою. День туризму - це свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись із щоденної буденної суєти в ліс або поле, на берег річки або озера, на море чи в гори, а також в інші місця, на які так багата наша земля.
    В цей день учні шостого класу заочно мандрували туристичними стежками Березнівщини. Найбільше їх зацікавив маршрут до Регіонального ландшафтного парку "Надслучанський", який надзвичайно багатий історією, пам'ятками архітектури, природоохоронними об'єктами.
   Діти висловили бажання в майбутньому здійснити мандрівку таристичним маршрутом Березне-Балашівка-Михалин-Рудня Бобровська-Лінчин-Князівка: пройтися партизанськими стежками, подивитись на поселення бобрів в заказнику загальнодержавного значення "Брище" в Князівському лісництві, покупатись в Князь-озері. Зацікавили учнів і туристичні маршрути Березне-Зірне-Голубне та Березне-Поляни-Малинськ.

     22.09.2017 року
     День партизанської слави щороку відзначається 22 вересня. Це свято було засноване в 2001 році завдяки Указу Президента України з метою вшанування учасників партизанського руху в роки Другої світової війни. Адже партизанський рух в Україні за своїми масштабами був одним з найпотужніших в Європі, а Рівненщина стала справжнім партизанським краєм. Усього в партизанських з'єднаннях, загонах і диверсійних групах, які діяли на Рівненщині, налічувалося 13 586 бійців. Партизани і підпільники області пустили під укіс 607 ешелонів з живою силою і технікою ворога, знищили 4368 залізничних вагонів і платформ, понад 70 км залізничного полотна, понад 160 км зв'язку, підірвали близько 60 залізничних і більше 100 мостів на дорогах, зруйнували 209 підприємств, 63 маєтки, ліквідували 13 гарнізонів, знищили майже 1000 автомашин, більше 100 танків, 200 гармат, 60 бронемашин, вбили і поранили 26 365 гітлерівців. Складовою частиною антифашистської боротьби в Україні стали дії УПА. Саме про це йшла мова під час історичної години "Доторкнися душею до подвигу", проведеної спільно з вчителем історії рідного краю Л. Цимбалюк. Діти дізналися про історію партизанського руху, прослухали пісні про героїв-партизан, подивились інсценізацію "Балади про трьох сестер" Станіслава Тельнюка, подивились документальний фільм "Рух опору. Партизани" та дізнались про літературу, де можна прочитати про героїчні подвиги партизан Рівненщини.    02.09.2017 року
   Першого вересня до бібліотеки завітали другокласники Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на перший урок "Моє село - частинка України". Протягом уроку йшла мова про Україну - центр Європи, про історичне минуле села Друхів та про відомих людей села. Діти взяли участь у грі "Обереги мого села" та грі "Передай сердечко і скажи словечко", під час якої вони говорили про свою любов до рідного села та до України. Пожвавила урок фізкультхвилинка "Моє село".    16.06.2017 року
   Мета інформаційного калейдоскопу "Про дива і таємниці природи-чарівниці", який бібліотека провела в рамках літніх читань на природі - популяризувати дитячу літературу природничої тематики, виховувати любов до природи, турботливе ставлення до неї, прищеплювати вміння культурно поводитися на природі. Діти дізналися про найбільших та найрозумніших  тварин на планеті  та про найкращих тварин-мам, відгадали багато загадок про тварин та дізналися, в яких книгах про них можна прочитати. В бібліотеці діти переглянули відеопрезентацію "Рекордсмени в природі".


   15.06.2017 року
   Бібліотека дбає про розвиток та реалізацію творчих здібностей дітей з особливими потребами, допомагає пізнати себе, повірити в свої сили через залучення до участі у заходах бібліотеки, різноманітних конкурсах. Читач бібліотеки, учениця 3-го класу Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Цимбалюк Катя прийняла участь в районному конкурсі творчих робіт для дітей з особливими потребами "Змалюю світ своїми кольорами", присвяченому Міжнародному дню захисту дітей і зайняла 2-е місце серед читачів-учнів 7-10 років.


       25.05.2017 року
   Щоб привернути увагу влади до відновлення льонарства в нашому краї, бібліотека презентувала свою краєзнавчо-пошукову роботу про розвиток льонарства на Поліссі взагалі і в селі Друхів зокрема в рамках роекту "Інтелектуальне село". Адже льон вирощували на Поліссі з давніх часів. Він і одягав, і взував, годував і зігрівав поліщуків. Протягом колгоспного періоду льонарство приносило господарству великі прибутки.
    Як результат пошукової роботи на основі зібраних матеріалів було підготовлено музейну годину "Льон - квітка Полісся", протягом якої присутні познайомились з результатами пошукової роботи юних краєзнавців бібліотеки. Екскурсоводи Гурина Оксана та Баранчук Світлана були одягнуті в традиційний одяг друхівських жінок кінця ХІХ початку ХХ століття - довгу лляну вишиту сорочку, спідницю та фартух.
     На захід були запрошені члени колишньої льонарської ланки колгоспу імені Шевченка на чолі з ланковою Мудрою Марією Оксентіївною, які виконали кілька стародавніх українських пісень про льон, а Марія Оксентіївна дала майстер-клас прядіння льону на гребені.
      Члени клубу "Юні друзі книги", що діє при бібліотеці, відтворили фрагмент колишніх уденок (досвідок), коли жінки та дівчата збиралися гуртами в одній хаті для колективної праці - прядіння льону. Завідуюча бібліотекою Людмила Баранчук презентувала присутнім виставку "Посміхнися, Україно, чудесами твоїх рук", на якій були представлені вироби з лляного полотна та сучасні вироби декоративно-прикладного мистецтва жителів села та література про народні ремесла краю.
      На заході побувала ініціатор проекту "Інтелектуальне село", депутат Рівненської обласної ради Ксенія Павловська.  23.05.2017 року
     Європейський Союз - це сім'я демократичних європейських країн, що спільно працюють заради миру та процвітання. Європейський Союз зснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни - члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами членами.
  З метою інформування користувачів бібліотеки з питань європейської інтеграції та популяризації європейської культурної спадщини в публічній бібліотеці оформлено виставку-подорож "Пізнай Європу для себе", з учнями середнього шкільного віку проведено вікторину "Що я знаю про Європу?".
 09.05.2017 року
Пам'ятаємо !!!      26.04.2017 року
    Немає в Україні такого місця, яке б не було пов'язане з горем Чорнобиля. Комусь довелось стати в ряди тих, хто ліквідовував наслідки аварії, комусь рятувати життя і здоров'я потерпілих, інші допомагали морально і матеріально.
     Про це йшла мова під час лінійки-реквієму "Згадувати боляче - забути неможливо".
  Задуматись над уроками Чорнобильської катастрофи закликає і книжково-ілюстративна виставка "Чорнобиль - два кольори часу", оформлена в публічній бібліотеці.
         21.04.2018 року
22 квітня - Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.         
     Вперше  День Землі був відзначений у 1970 і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі  і Повітря. Свято, яке має на меті об'єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день - нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.
    З нагоди Всесвітнього дня Землі в бібліотеці оформлено виставку-роздум "Дім, де ми живемо". Запрошуємо ознайомитися з виставкою і задуматися над тим, що кожен із нас може зробити для збереження життя на Землі і найбільшого дива - природи. 

      Це    і  сосни,  що  шумлять  у  вишині,  і  лісова  тиша  під  акомпанемент  пташиного  співу,  і  прохолода  прозорої  річки,  і  польові  квіти,  що  привітно  зустрічають  нас.  Це    і  ранкове  сонце,  яке  встає  з-за  лісу  над  полями. Зрештою,  природа  – першооснова  нашого  буття.  Безсмертність  людини    у безсмертності  природи.  Водночас  природа  – це  і скарбниця нашої духовності. Саме духовність має стати світоглядним принципом  у  прийдешньому  тисячолітті.
Земляни, люди, схаменіться!
Довкола себе подивіться:
Що ви зробили із Землею?
Нащо знущаєтесь над нею?
Весь бруд, сміття і нафтошлам,
Відходи, непотрібні вам,-
Все це ви скинули в моря.
Від цього мучится Земля
Природа не простить ніколи
Порубані ліси довкола,
Хімічно знищені поля…
Доволі! – просить Вас Земля.
    18.04.2017 року
   Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа та символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою.
   Про походження свята та народні традиції та особливості відзначення Великодня в Україні розповідають книги, які представлені на виставці-інсталяції  "Хай буде з нами Великодня казка".
   Великодній сніданок в кожній українській родині розпочинається молитвою, після якої голова сімейства бере свячене яйце, ділить його на стільки частин, скільки присутніх за столом і роздає його з побажанням здоров'я, добра і щастя на довгі літа.
  Юні користувачі бібліотеки дізналися про мистецтво  писанки під час віртуальної мандрівки по музею писанки в місті Коломия Івано-Франківської області "Пізнаймо писанки секрет".
     
    03.04.2017 року
   Друзі бібліотеки зібралися на  літературне чаювання "Післясмак від прочитаного". Присутні смакували чаєм та гуморесками Павла Глазового, книгами-ювілярами 2017 року, творами швецької письменниці Астрід Ліндгрен. Своїм враженням від прочитаного поділилась учасниця ІІІ етапу конкурсу "Кращий читач України - 2017" Богдана Вітковець.


       30 березня 2017 року
   В бібліотеці в рамках тижня дитячого читання відбулась презентація книги про АТО "Катастрофа і тріумф. Історії українських героїв" та сайту "Революція гідності. Війна. Рівненщина" для учнів старшого шкільного віку та вчителів. Бібліотекарі розкрили для них зміст книги та ознайомили з сайтом. Активісти бібліотеки прочитали вірші та заспівали пісні, які створені під впливом подій на сході нашої країни. Присутні не стримували емоцій при перегляді відеофільму про загиблого земляка Івана Мельника із Совпи.    
   
      28 березня 2017 року
   Члени клубу "Юні друзі книги" підготували для найменших користувачів бібліотеки шоу ляльок, адже цей день був присвячений казці. Діти познайомились з героями казок, прийняли участь у казковій вікторині, подивились мультфільм "Червона шапочка" за одноіменною казкою Шарля Перро. Адже багато казок Шарля Перро в цьому році є ювілярами - їм виповнюється 320 років.
     В гості до казки завітали також вихованці дитячого садка "Мальвіна"
    27 березня 2017 року
В бібліотеці розпочався тиждень дитячого читання "Книги завжди поважаєм, бо ми змалечку читаєм". Юні користувачі бібліотеки прийняли участь у відеоподорожі "Як створюється книга", ознайомилися з книжково-ілюстративними виставками "На перехресті казок", "Книжкова веселка".


    13 березня 2017 року
    Про льон, батьківщиною якого є Полісся, йшла мова під час народознавчої години "На Поліссі льон розцвів". Учні дізнались про технологію переробки льону та про призначення музейних експонатів, які використовували жителі села в процесі ручної переробки льону - гребеня, прядки, веретена, сукала, рубля та качалки, терниці, ознайомились з виставкою виробів з льону та подивились фрагмент "уденок" або "досвіток", під час яких жінки та дівчата збирались в одній хаті для спільної праці. Присутні подивились також відеоролик про вирощування та переробку льону.
     9 березня 2017 року

     Шевченко - це наша душа, наша мудрість, це наша сила. Знати про його життя та творчість - обов'язок кожного свідомого українця. Конкурс знавців творчості Шевченка був проведений з метою поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях безсмертного Кобзаря, виховувати любов і повагу до спадщини, яку він нам залишив. Учні змагалися на знання біографії поета, його літературної та художньої спадщини, показали свої акторські здібності під час  інсценізації творів українського генія. 


       14 лютого 2017 року
    Кохання ... Воно існує, мабуть, відтоді, як на землі з'явилася людина.
    Тема кохання - чистого, благородного почуття - вічна тема в літературі.
   "Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов", - лірично признався молодий П. Тичина.
   "Небагато свят має людське серце і найбільше з них - кохання", - так ніжно, щемливо й щиро сказав колись український прозаїк Михайло Стельмах.
    Іван Франко і Ольга Рашкевич, Леся Українка і Сергій Мержинський, Лаура і Петрарка, Данте і Беатріче, Пушкін і Наталія Гончарова.
  Ці закохані пари відомі всьому світові. Саме кохання породило всесвітньо відомих літературних героїв, таких, як Ромео і Джульєта, Лукаш і Мавка, Онєгін і Тетяна.
  Про найромантичніші літературні пари йшла мова під час літературного рандеву "Найромантичніші літературні пари". Бібліотекар розповіла про історії кохання, які будуть хвилювати й захоплювати людей ще багато років і  навіть століть. Користувачі бібліотеки познайомилися з книжково-ілюстративною виставкою "Любові всевишній присвячується", на якій представлені книги, вірші, висловлювання відомих людей про кохання, тести із журналу "ОК" і, звичайно ж, "валентинки".
Читайте вірші про любов,
Хоч, кажуть, все придумали поети,
І почуття, в яких нуртує кров,
І ніжність, і вірність тенета.
Не вірте! Є любов така в житті,
Що може навіть душу спoпелити!
Знайдіть для себе ці слова святі,
Що змусять вас і плакать, і радіти.
Знайдіть найкращі на землі слова -
І подаруйте їх своїм коханим.
Читайте вірші - в них любов жива! 
То хай вона у вас в душі не в'яне!


      30 січня 2017 року
    Нація, яка має своїх національних героїв, ніколи не загине. Українська нація породила сотні тисяч героїв, котрі боролися і віддали своє життя за незалежність української держави. Історія і сучасність України - це героїзм української молоді під Крутами, козацьких полків Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, легіону січових стрільців Дмитра Вітовського, армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської армії Романа Шухевича, сотень тисяч рядових українців, які боролися проти німецьких загарбників в рядах Червоної Армії, Небесна Сотня - люди, які поклали власне життя за демократичні зміни в нашій рідній Україні, герої АТО. 
  Про них розповідає кножково-ілюстративна виставка "От де, люде, наша слава, слава України". 
   Відкривайте для себе з книг, представлених на виставці, великі заповіти героїв України, заповіти, написані для нас, нащадків, кров'ю і потом вздовж тисячоліть. 
    Про юнаків, ентузіастів української національної ідеї, які протистояли багатотисячному війську Муравйова біля станції Крути і загинули в нерівному бою, йшла мова під час історико-патріотичного екскурсу "Згадаймо юність, що згоріла в Крутах".
   Будьмо ж гідними великої слави Героїв України, які твердо вірили, діяли, знали: українська нація народилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної української крові на чорну українську землю.
Пам'ятайте про наших героїв,
Що за волю поклали безцінне життя,
Що творили історію, наше минуле,
У яке вже нема вороття.

       29 грудня 2016 року
    Бібліотечна родина зустрічає новий 2017 рік. Книжковий сніговик запрошує всіх користувачів бібліотеки провести зимові канікули з книгою та більше дізнатись про народні свята зимового циклу - свято Миколая, Різдво Христове, свято Василя, Святе Водохреще.

      21 грудня 2016 року
     Бібліотечна родина прийняла в свою сім'ю нових читачів - першокласників Друхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Бібліотечні гномики розповіли їм про історію виникнення книг та бібліотек, книжкові герої Знайко та Незнайко познайомили з бібліотекою, королева Книга заручилась обіцянкою першокласників берегти книги і бути активними користувачами бібліотеки. Актори лялькового театру "Веселка" показали лялькову виставу "Як звірята лікують книги".
    
     7 грудня 2016 року
    Під час музейної години "Відомі учні школи" йщла мова про колишніх учнів школи, які роблять вагомий внесок у розвиток нашої держави. Це відомий український письменник Андрій Кондратюк, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки, психології та методик навчання фізики й математики Чернігівського національного педагогічного університету імені  Т. Г. Шевченка Віталій Савченко, доктор технічних наук, професор національного університету водного господарства та природокористування Василь Гурин, доктор педагогічних наук Юрій Олексин, прокурор міста Дніпро Віктор Матвійчук, заступник прокурора Харківської області Олег Мельник, капітан далекого плавання Аркадій Мудрий та інші.

         28 листопада 2016 року

«Право – це все, що істинне і справедливе» - сказав Віктор Гюго. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обовязки, не порушуючи права і законні інтереси інших, потрібно їх знати. На роз’яснення законів, прав і обов’язків громадян України і спрямований тиждень права, який проходить в Друхівській публічно-шкільній бібліотеці.  Розпочався він з перегляду книжково-ілюстративної виставки «Зупини насильство – захисти себе». Адже згідно з оприлюдненими дослідженнями фахівців Ради Європи, половина жителів України потерпає від насильства в сім’ї, третина з них – в дитячому віці. Експерти з прав людини твердять, що 80 відсотків жертв домашнього насильства – жінки. Про це йшла мова під час інформаційної хвилинки «Бережіть жінок».
25 листопада 2016 року

Чому голодомор 32-33 років в Україні є геноцидом українського народу? Хто і для чого організував убивство, каліцтво та терор голодом? Як відбувалися репресії проти селянства? Як Україна пам’ятає про цю трагедію і як визнає її світ? Про це йшла мова під час відкриття в Друхівській шкільній бібліотеці книжково-ілюстративної виставки-реквієму «Чорна сповідь моєї Вітчизни», оформленої до дня вшанування жертв Голодомору. Учні познайомилися з офіційними документами, статтями, книгами дослідників та спогадами тих, хто був свідком тієї трагедії і кому пощастило вижити.

 23 вересеня 2016 року
Багатогранність постаті Івана Франка спонукає читачів знову і знову відкривати для себе щось нове і цікаве в його творах.

"Іван Франко - це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості".  
      (Максим Рильський)
"Іван Франко - діяч, який уособлює цілу епоху української культури; один з найвидатніших письменників слов'янських народів; його ім'я здобуває все ширшу світову славу.

Він був великим поетом, прозаїком, драматургом і належав до тих письменників, яких сам порівнював із деревом, що корінням своїм міцно тримається в національнім ґрунті, звідки й черпає живі соки, а кроною сягає народної атмосфери думок і змагань".
(М.В.Немченко).
Про це йшда мова під час літературно-музичного вечора "Я син народу, що вгору йде", присвяченого 160-й річниці від дня народження Великого Каменяра. 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар